OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023 r.

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. W czasie Mszy św. o godz. 1130, dzieci klas IV będą przeżywały I rocznicę Komunii Świętej. W dniu dzisiejszym nabożeństwo majowe o godz. 1730.

 

2. W dniu wczorajszym 40 dzieci przystąpiło do I Komunii św. W tzw. Białym Tygodniu codziennie będą uczestniczyć w wieczornej Mszy św. o godz. 1800 i w nabożeństwie majowym. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci I-Komunijnych za przygotowanie naszej świątyni do tej uroczystości i za złożony dar w postaci ołtarza na Boże Ciało.

 

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

 

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

 

5. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

6. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w czasie nabożeństwa majowego.

 

7. W piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

 

8. W sobotę 20 maja odbędzie się kolejne spotkanie na placu papieskim w Sosnowcu ( zaproszenie ks. Biskupa ). Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy Caritas naszej diecezji zaprasza serdecznie na koncert pod hasłem „Gramy dla Mamy”. Koncert odbędzie się 22 maja (poniedziałek) w Hali Widowiskowo-Sportowej „Będzin – Arena”, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower. Środki pozyskane z biletów/cegiełek w kwocie 40 zł przeznaczymy na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu.

 

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 800.

 

10. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 1800. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

11. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia, a na cały tydzień życzymy radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!