OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05.2023 r.
1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.

2. To zarazem pierwsza niedziela miesiąca. po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży z klas 7 i 8 przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast po Mszy św. o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas IV , które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. W dniu dzisiejszym nabożeństwo majowe o godz. 17:30.

3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po mszy św. o godz. 18:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

4. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

5. Próby dzieci I Komunijnych: 9 i 11 maj godz. 16:00, 12 maja w piątek o 16:00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci komunijnych oraz rodziców. Także 11 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się sprzątanie kościoła na uroczystość I Komunii św.

6. Radna Rady Miejskiej – Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 11 maja o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie dr n. med. – specjalista diabetolog.

7. W sobotę przypada w naszej parafii dzień uroczystości I Komunii Świętej dzieci klas trzecich na mszy św. o godz. 11:00. Módlmy się za nich i ich rodziców, aby z tego źródła Eucharystii aż do śmierci czerpali siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa.

8. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 42. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. 13 maja w naszej parafii rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, które będą trwały do października. Początek nabożeństwa o godz. 18:00 – Msza św. połączona z nabożeństwem majowym, następnie procesja fatimska wokół kościoła, modlitwa różańcowa i Apel Maryjny.

9. Przyszła niedziela, 14 maja, przykrywa święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. W czasie Mszy św. o godz. 11:30, dzieci klas IV będą przeżywały I rocznicę Komunii Świętej.

10. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu kwietniu 40 rodzinom naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

11. Wstawiennictwu Pani Fatimskiej i świętych patronów polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia, a na cały tydzień życzymy radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!