OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

 

2. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po wieczornej mszy św., a w niedzielę o godz. 1730. Podczas jutrzejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy bowiem wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

 

3. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy zatem o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. W tym dniu o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. Po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte w tym dniu będą odprawione jak w każdą niedzielę. Będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. W tym dniu nabożeństwo majowe o godz. 1730.

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. Wieczór Uwielbienia. Postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek okazja do spowiedzi św., zapraszamy szczególnie dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. Po mszy św. możliwość adoracji przed Najświętszym Sakramentem do godz. 2000. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900 .

 

6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030.

 

7. Przyszła V niedziela wielkanocna to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800. Po Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się spotkanie z rodzicami młodzieży z klas 7 i 8 przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Natomiast po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na spotkanie z rodziców dzieci klas IV , które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. 

 

8. Próby dzieci I Komunijnych: 9 i 11 maj godz. 1600, 12 maja w piątek o 1600 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci komunijnych oraz rodziców. Także 11 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się sprzątanie kościoła na uroczystość I Komunii św.

 

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary;
  • 4 maja – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków i hutników;
  • 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa

 

10. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego. Wszystkim parafianom i gościom życzymy aby zbliżające się dni były czasem do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji, a młodzieży maturalnej światła Ducha św. na czas zdawania egzaminu dojrzałości radosnego Alleluja! Szczęść Boże!