DOBRE NOWINY W NASZEJ ŚWIĄTYNI
Największa w Polsce bezpłatna gazeta ewangelizacyjna „Dobre Nowiny” staje w obronie św. Jana Pawła II. – Papież mówił do nas i za nas. Dziś my musimy mówić za niego – powiedział KAI Andrzej Sobczyk z krakowskiego Stowarzyszenia Rafael, które jest wydawcą gazety.
Jak podkreśla Sobczyk, redakcja czasopisma nie mogła nie zareagować na oskarżenia św. Jana Pawła II poprzez nierzetelnie zebrane i nieuczciwie przedstawione materiały. – Jeśli kilka różnych mediów w tym samym czasie atakuje jedną osobę za pomocą przygotowanych od dawna materiałów, to znaczy, że mamy do czynienia z wcześniej zaplanowaną i precyzyjnie zorganizowaną kampanią – ocenia.
Odpowiedzią jest wydanie „Dobrych Nowin”, których nakład ma sięgnąć miliona egzemplarzy. Będą one rozdawane także wśród uczestników planowanych w całej Polsce Białych Marszów. Zostanie także przeprowadzona kampania outdoorowa w postaci reklam w miastach i przy drogach oraz w Internecie.
– Chcemy gazetę dać za darmo, nawet bez kosztów wysyłki. A najważniejsze jest to, że najnowszy numer czasopisma tworzą najlepsi specjaliści. Zaangażowaliśmy cały sztab wybitnych ekspertów, by rzetelnie, ale i szybko przygotować materiał pomocowy, który pomoże w rozmowach na temat zarzutów odnośnie św. Jana Pawła II, jak i ukaże zastosowane do tej pory w medialnej nagonce manipulacje – podkreśla Sobczyk.
Wśród rozmówców numeru „Dobrych Nowin”, który staje w obronie autorytetu papieża Polaka, znaleźli się m.in. George Weigel, znany biograf Jana Pawła II, dr Jarosław Szarek, b. prezes IPN, historyk prof. Andrzej Nowak, dr Jan L. Franczyk, psycholog, historyk czy Grzegorz Górny, publicysta i reżyser.
– Możemy odpowiedzieć sprawnie, merytorycznie i w poczuciu jedności. By kolejne pokolenie Polaków wiedziało co jest ważne i na jakim fundamencie stoi. Nie da się przekreślić dobra, które pozostawił w sercach milionów ludzi na całym świecie św. Jan Paweł II. Papież Polak mówił do nas i za nas. Dziś my musimy mówić za niego – podsumowuje Sobczyk.
„Dobre Nowiny” to największa w Polsce bezpłatna gazeta ewangelizacyjna wydawana od 2003 r., zazwyczaj z okazji ważnych wydarzeń religijnych. Od stycznia 2017 r. ukazuje się regularnie.
Wydawcą gazety jest Stowarzyszenie Rafael z Krakowa, które istnieje od 2002 r. Celem jego działalności jest aranżowanie i wsparcie dzieł ewangelizacyjnych i służących krzewieniu postaw chrześcijańskich. Prócz misji tworzenia projektu „Dobre Nowiny” zajmuje się także produkcją i wsparciem religijnych dzieł filmowych. Jest m.in. producentem filmów takich jak np. “Opiekun” czy “Bóg w Krakowie”.