OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA 16.04.2023 r.

1. Dzisiaj druga Niedziela Wielkanocna, a zarazem Niedziela Miłosierdzia Bożego. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Zapraszamy dziś na specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500. Za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia możemy zyskać odpust zupełny.

 

2. Dzisiejsza niedziela to także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna 79 Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. Po raz kolejny w całej Polsce organizowany jest tzw. „Dzień Dobra”. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, nieśmy dobro i dzielmy się nim.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. W najbliższy piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

 

5. Przyszła – trzecia niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, a zarazem VII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. rozpoczyna ona obchody XV Tygodnia Biblijnego w Polsce, którego motywem przewodnim są słowa: „Wierzę w kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”. W czasie Mszy św. o godz. 1130 poświęcimy modlitewniki dla dzieci pierwszokomunijnych, natomiast po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św.

 

6. W kalendarzu liturgicznym dla diecezji Polski pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, i to w okresie Wielkanocy, która znosi wszystkie pozostałe obchody liturgiczne, nawet te w randze uroczystości. Stąd tegoroczna uroczystość Świętego Wojciecha, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

 

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, i miesięcznik „Różaniec” oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia jakże bogatego w Boże Miłosierdzie, a  na cały tydzień życzymy radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!