OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 09.04.2023 r.

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym, narodowym i międzynarodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. W ramach oktawy Wielkiej Nocy jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Ofiary składane w dniu jutrzejszym na tacę stanowią wsparcie dla katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. Radna Rady Miejskiej – Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 13 kwietnia o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie doktor nauk o zdrowiu – dietetyk kliniczny.

 

5. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku, która to data uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 79. Tydzień Miłosierdzia, to zarazem święto patronalne Caritas. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, nieśmy dobro i dzielmy się nim. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła. W tym dniu zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500. Za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia możemy zyskać odpust zupełny.

7. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Słowa wdzięczności kieruję do ks. Adriana, kleryka Mateusza, pani organistki, ceremoniarzy, lektorów i ministrantów, pani Joanny Chynek i Zofii Gabryś, pana Roberta Zasępy oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim, którzy w minionym okresie złożyli ofiary na kwiaty do naszej świątyni składam serdeczne Bóg zapłać! Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

8. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień. Radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!