OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 02.04.2023 r.

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. W dzisiejszą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. Ks. Biskup Grzegorz zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej na Plac Papieski do Sosnowca na godz. 1930, zabierzmy z sobą świece. Dzisiaj o godz. 1730 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

2. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa. Zapraszamy w najbliższą środę młodzież klas 7 i 8 na Mszę św. o godz. 18:00 i  spotkanie przed bierzmowaniem.

3. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, w którym przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 – zapraszam wszystkich wiernych, dzieci oraz młodzież  do przeżycia pamiątki ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy. Adoracja  do godz. 2200.

 WIELKI  PIĄTEK – Pamiątka śmierci Jezusa.. Adoracja od godz. 800 do północy. Godzinki o Męce Pańskiej – godz. 800. Koronka do Bożego Miłosierdzia – godz. 1500. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, godz. 1645 dla dzieci i młodzieży, godz. 1730 dla dorosłych po niej  Liturgia Męki Pańskiej. W czasie adoracji Krzyża zbierane będą ofiary na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 2400. Gorzkie Żale ( 3 części ) – godz. 2100. W tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość.

WIELKA SOBOTA – dzień ciszy i adoracji przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 1000 – 1300 oraz o godz. 1800. Ofiary składane w czasie poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w minionym sezonie grzewczym. Koronka do Bożego Miłosierdzia – godz. 1500. Obrzędy Wigilii Paschalnej o godz. 2000, przynosimy ze sobą świece. Uczestnicząc w liturgii Wielkiego Tygodnia możemy zyskać odpust zupełny.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – procesja rezurekcyjna o godz. 700 i Msza św., porządek dalszych Mszy jak w każdą niedzielę. Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie sobie nawzajem życzeń.

4. Bardzo prosimy wszystkich parafian do trwania na adoracji Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim wg. ustalonego harmonogramu znajdującego się w gablotce parafialnej na specjalnym plakacie, w parafialnym serwisie internetowym, na facebooku oraz w dzisiejszym numerze gazetki „Głos Archaniołów”. Poszczególne asysty prosimy do niesienia feretronów, sztandarów oraz baldachimu w czasie procesji rezurekcyjnej.

5. Przygotowując się do obchodów Triduum Paschalnego włączmy się w akcję pomocową Caritas. Mamy możliwość nabyć wielkanocne paschaliki: małe w cenie 9 zł, duże w cenie 18 zł., oraz baranki wielkanocne z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego w cenie 6 zł. a wychodząc z kościoła mamy możliwość przekazać ofiary do puszek na kwiaty do Bożego grobu w naszej świątyni – już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary! Na stoliku przy gazetce „Głos Archaniołów” można również zaopatrzyć się w kartki wielkanocne.

 

6. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu marcu 49 rodzinom naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

7. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycie tego Wielkiego Tygodnia. Solenizantom i jubilatom życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.  Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli. a na zbliżający się tydzień w pobożnym przeżywaniu czasu Wielkiego Tygodnia – Szczęść Boże!