OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA Wielkiego Postu 26.03.2023 r.
1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas wielkopostnych rekolekcji, prośmy w tych dniach o dobre owoce przeżycia kolejnych dni Wielkiego Postu, wypełniając czyny pokutne, którymi są: modlitwa, post i jałmużna. Cały program rekolekcji znajdziemy w gablotce parafialnej, w parafialnym serwisie internetowym i na facebooku.

2. Nabożeństwa tego okresu pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17:30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:45 dla dzieci, a o godz. 17:30 dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w sposób szczególny dzieci i młodzież do wzięcia udziału w drodze krzyżowej. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny.

3. We wtorek ks. bp Grzegorz Kaszak obchodzi 14. rocznicę święceń biskupich. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święci Patronowie Albert i Rafał nieustannie wypraszali potrzebne łaski.

4. Sobota, 1 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. W czasie porannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9:00 .

5. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. To także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

7. Przygotowując się do obchodów Triduum Paschalnego włączmy się w akcję pomocową Caritas. Mamy możliwość nabyć wielkanocne paschaliki: małe w cenie 9 zł, duże w cenie 18 zł., oraz baranki wielkanocne z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego w cenie 6 zł. Pamiętając o wielkopostnej jałmużnie włączmy się w inicjatywy naszej sosnowieckiej Caritas – już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary! Na stoliku przy gazetce „Głos Archaniołów” można również zaopatrzyć się w kartki wielkanocne oraz palemki na Niedzielę Palmową – dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej i naszych świętych patronów. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, dobrych owoców czasu rekolekcji, a na zbliżający się nowy tydzień czasu Wielkiego Postu – Szczęść Boże!