OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA Wielkiego Postu 05. 03. 2023 r.
1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. To zarazem pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 715 modlitwa Godzinkami o Męce Pańskiej, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8:00.

2. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 17:30 – Godzinki, a o godz. 18:00 – Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 17:45 – Koronka, a o godz. 18:00 – msza św. do św. Józefa. We wtorek po mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

4. Radna Rady Miejskiej – Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 9 marca o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie lekarz specjalista rehabilitacji medycznej.

5. Wielkopostne nabożeństwa pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17:30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:45 dla dzieci, a o godz. 17:30 dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w sposób szczególny dzieci i młodzież do wzięcia udziału w drodze krzyżowej. Przypominamy, że za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Już dzisiaj informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 26 – 29 marca br.

6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 10:00, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 10:30.

7. „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Włączmy się w to dzieło w czasie tegorocznego Wielkiego Postu, wybierając jeden dzień, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Zachęcam do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, która jest na stoliku. Drugą propozycją na rozpoczęty czas Wielkiego Postu, aby poprawić relacje z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem można nabyć Zdrapkę Wielkopostną i rzucić sobie wyzwanie, które pomoże wprowadzić Boży pokój do naszej codzienności.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. Parafianom i gościom życzę radosnego świętowania niedzieli, a na zbliżający się nowy tydzień czasu Wielkiego Postu – Szczęść Boże!