OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA Wielkiego Postu 26. 02. 2023 r.
1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 17:30 – Godzinki, a o godz. 18:00 – Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 17:45 – Koronka, a o godz. 18:00 – msza św. do św. Józefa. We wtorek po mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W środę, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny. Zapraszamy w najbliższą środę młodzież klas 7 i 8 na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie przed bierzmowaniem. Wychodząc tym samym naprzeciw młodzieży i starszym, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania, a chcieliby go przyjąć pragniemy umożliwić w naszej wspólnocie parafialnej przygotowanie się do tego sakramentu jeszcze przed wakacjami. Można się zgłaszać u księży.

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. Wieczór Uwielbienia. W I piątek okazja do spowiedzi św. w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej, zapraszamy szczególnie dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. Po mszy św. możliwość adoracji przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20:00. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9:00 .

5. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 10:30.

6. Wielkopostne nabożeństwa pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 1730 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:45 dla dzieci, a o godz. 17:30 dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w sposób szczególny dzieci i młodzież do wzięcia udziału w drodze krzyżowej. Przypominamy, że za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Już dzisiaj informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 26 – 29 marca br.

7. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. To zarazem pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 7:15 modlitwa Godzinkami o Męce Pańskiej, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8:00.

8. „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Włączmy się w to dzieło w czasie tegorocznego Wielkiego Postu, wybierając jeden dzień, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Zachęcam do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, która jest na stoliku. Drugą propozycją na rozpoczęty czas Wielkiego Postu, aby poprawić relacje z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem można nabyć Zdrapkę Wielkopostną i rzucić sobie wyzwanie, które pomoże wprowadzić Boży pokój do naszej codzienności.

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów. Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, a na zbliżający się nowy tydzień czasu Wielkiego Postu – Szczęść Boże!