OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19. 02. 2023 r.
1. Dzisiaj siódma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 8:00. W czasie Mszy św. o godz. 11:30 poświęcimy świece dla dzieci pierwszokomunijnych, natomiast po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św.
 
2. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.
 
3. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7:00, 17:00 i 18:00 . Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

5. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 16:45 dla dzieci, a o godz. 17:30 dla dorosłych oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:30. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy.
 
6. „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Włączmy się w to dzieło w czasie tegorocznego Wielkiego Postu, wybierając jeden dzień, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Zachęcam do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, która jest w zakrystii.

7. Za tydzień I niedziela Wielkiego Postu, o godz. 7:15 modlitwa Godzinkami o Męce Pańskiej.
 
8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości. Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, a na zbliżający się tydzień pracy, zakończenie karnawału i początek czasu Wielkiego Postu – Szczęść Boże!