OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 05. 02. 2023 r.

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Karmiąc nas  słowem i Ciałem Chrystusa  umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Po mszy świętej i adoracji o godz. 800 zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.

 

2. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730 – Godzinki, a o godz. 1800 – Nowenna do św. Archaniołów. Po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745 – Koronka, a o godz. 1800 – msza św. do św. Józefa. Zapraszamy w najbliższą środę młodzież klas 7 i 8 na Mszę św. o godz. 18:00 i  spotkanie przed bierzmowaniem. Wychodząc tym samym naprzeciw młodzieży i starszym, którzy z różnych przyczyn nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania, a chcieliby go przyjąć pragniemy umożliwić w naszej wspólnocie parafialnej przygotowanie się do tego sakramentu jeszcze przed wakacjami. Można się zgłaszać u księży.

 

3. W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

 

4. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030.  Natomiast na godz. 1500 do salki domu parafialnego zapraszamy rodziców dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po odbiór strojów komunijnych.

 

5. W sobotę o godz. 1300 będzie miał miejsce Różaniec publiczny na rynku czeladzkim.

 

6. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym miesiącu styczniu złożyli w kopertach ofiary na potrzeby naszej parafii oraz przy okazji kolędy czy też dokonując przelewu na konto parafialne. Dziękuję 93 rodzinom naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

 

7. Radna Rady Miejskiej – Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 9 lutego o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy
ul. Trznadla 1, którego gościem będzie dr n.med., specjalista endokrynolog.

 

8. W tym tygodniu patronujĄ nam:

 6 II −  św. Paweł Miki z 25 towarzyszami − to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy
 w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.  Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego i  na cały tydzień  – Szczęść Boże!