OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29. 01. 2023 r.

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.


2. W poniedziałek zapraszam chętnych do pomocy w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej na godz. 19:00. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za stworzenia pięknej atmosfery wizualnej i modlitewnej w naszej świątyni przy szopce bożonarodzeniowej.


3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 17:30 – Godzinki, a o godz. 18:00 – Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 17:45 – Koronka, a o godz. 18:00 – msza św. do św. Józefa. We wtorek po mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.


4. W najbliższy czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msza Święta w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 7:00 i 18:00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. W tym dniu już po raz 27. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Zbiórką do puszek wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.


5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. Wieczór Uwielbienia. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:30, zapraszamy szczególnie dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. Po mszy św. możliwość adoracji przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20:00. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9:00 .


6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8:00.


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.


8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;


9. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego. a na cały tydzień – Szczęść Boże!