OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ZWYKŁA 15. 01. 2023 r.

1. Dziś druga niedziela zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków, abyśmy przez realizację powołania dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800.

2. We wtorek, 17 stycznia, obchodzony jest 26 Dzień Judaizmu. Św. Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan. Po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy 56 Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W najbliższy piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

5. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

6. W przyszłą niedzielę, 22 stycznia, będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcam do wspólnej celebracji i osobistej refleksji nad Bożym Słowem.

7. 30 stycznia, o godz. 18:30 w Domu SZILO przy ul. Legionów 2 w Czeladzi, rusza cykl spotkań ALPHA. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki.  Każde z nich  składa się z trzech elementów: posiłek, wykład, dyskusja. Zaproszenie kierujemy do niewierzących, poszukujących, ale także do tych, którzy pragną odnowy wiary i chcą pogłębić relację z Panem Bogiem. Jeżeli ktoś chciałby uczestniczyć w Kursie,  ale poniedziałki nie są dla niego dobrym terminem, zapraszamy na kurs Alpha w Sosnowcu, który startuje 1 lutego, spotkania będą odbywały się w środy. Kursy Alpha na które zapraszamy organizowane są  przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Żeby wziąć udział wystarczy się zapisać. Spotkania są darmowe. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

8. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. ( podziękowanie ). Odwiedziliśmy 855 rodzin, 1309 rodzin z różnych powodów nie przyjęły odwiedzin kolędowych. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji kolędowe ofiary.

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej oraz na stronie facebooka.

10. W tym tygodniu patronują nam:
• 17 I – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego a na cały tydzień – Szczęść Boże!