OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 08. 01. 2023 r.

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu zakończymy czas odwiedzin duszpasterskich. Jeżeli ktoś z różnych powodów nie miał możliwości przyjąć kolędy to można zgłosić to w zakrystii lub mailowo i na facebooka. Dodatkowe odwiedziny będą w sobotę 14 stycznia.

4. W tym tygodniu w dniach od 12 – 14 stycznia odbędzie się występ finalistów XXIX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal w całości odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej Będzin Arena. Uroczysty koncert galowy w niedzielę 15 stycznia o godz. 16:00.

5. Przyszła druga niedziela zwykła w roku liturgicznym to zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 8:00.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie, program kolędy i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

7. Informacja nt. rocznego sprawozdania prac i finansów parafii za 2022 rok.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego, a na cały tydzień – Szczęść Boże!