OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 01. 01. 2023 r.

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po zakończeniu adoracji o godz. 800 zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.


2. Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża św. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi.


3. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę, w czasie których dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. wieczornej Kolędowy Wieczór Uwielbienia. W I piątek okazja do spowiedzi św. z racji przypadającej w tym dniu uroczystości Objawienia Pańskiego w czasie każdej mszy św. Po wieczornej mszy św. adoracja do godz. 2000. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900 .


5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od tego wydarzenia rozpoczyna się publiczna działalność Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?


6. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu grudniu 60 rodzinom naszej parafii – Bóg zapłać!


7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie, program kolędy i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.


8. Porządek duszpasterskich odwiedzin kolędowych ( odczytać ).


9. U progu nowego roku kalendarzowego 2023 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów, a na cały tydzień – Szczęść Boże!