Boże Narodzenie 2022
Pasterką czyli uroczystą Mszą Świętą odprawianą w nocy z 24 na 25 XII rozpoczęliśmy już świętować wydarzenia betlejemskiej nocy. Przy zgaszonym oświetleniu w kościele, a tylko blasku bijącym od szopki betlejemskiej w naszej świątyni oraz w asyście liturgicznej służby ołtarza i szerokim gronie społeczności wiernych rozpoczęła się uroczysta pasterka. W procesji do ołtarza niesione dzieciątko Jezus przez księdza proboszcza zostało umieszczone w przygotowanym przed ołtarzem żłóbku, a odsłoniętym w szopce betlejemskiej przez ks.Adriana.

Szopka bożonarodzeniowa przedstawiająca wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa (stajni, jaskini lub groty) jest nieodłącznym elementem wystroju kościoła od Pasterki do okolic 2 lutego. Sceny obrazują moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców. W każdej szopce znajduje się przedstawienie Świętej Rodziny (mały Jezus, Maria oraz Józef). Najczęściej elementem szopki polskiej są także postaci Trzech Mędrców, pasterzy, a także bydło (wół i osioł) i owce, Gwiazda Betlejemska, anioły.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój kościoła:  Słowa podziękowań kierujemy do panów za przygotowanie choinek, rodzicom, ministrantom i dzieciom I komunijnym za dekorację żłóbka i choinek, pani Zofii za posprzątanie kościoła, paniom za kwiaty i przepiękną dekorację naszej świątyni przy współudziale naszego kleryka Mateusza – wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.