OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 25. 12. 2022 r.

1. W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.

 

2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu tradycyjnie przeznaczona jest na diecezjalny fundusz stypendialny. W czasie mszy św. o godz. 1130 będziemy gościć muzyków z zespołu Winyl Band: Aleksandrę Stano i Radosława Mokrusa, którzy zabiorą nas na kolędową ucztę muzyczną. Po Mszy będzie można nabyć płytę z kolędami autorstwa wokalistki Pani Aleksandry Stano. Zapraszamy.

 

3. Od wtorku rozpoczęcie duszpasterskich odwiedzin kolędowych. Jest to okazja by razem się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej i na facebooku.

 

4. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta:
We wtorek, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów.
W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

 

5. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę – zakończymy rok kalendarzowy 2022. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-błagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 1800, podziękujemy Bogu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi i rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2023. Jest to także światowy dzień modlitw o pokój na świecie. Ze względu na pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po zakończeniu adoracji zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.

 

7. Pragnę gorąco podziękować za ofiary składane za opłatki w kwocie łącznej 9842 zł., a które przeznaczone zostały na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Słowa podziękowań kierujemy do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania świątyni na świąteczny czas, za przygotowanie choinek, dekorację żłóbka, posprzątanie kościoła, za kwiaty – wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

 

8. Ze względu na zbyt małą liczę chętnych 14 stycznia na Jasełka nie pojedziemy. Natomiast przy wyjściu z kościoła, oprócz Gazetki Parafialnej z planem kolędy, możemy zaopatrzyć się także w wodę święconą, kropidełko, kredę z kadzidłem oraz szopki i kartki świąteczne.

 

9. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność. Wszystkim życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego.