OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18. 12. 2022 r.

1. Ostatnia czwarta niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 1130.
 
2. Jeszcze do piątku możemy uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej o godz. 1800 . Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. 


3. W sobotę 24 grudnia msza św. o godz. 700, mszy wieczornej nie będzie. W godzinach wieczornych wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazją do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. 


4. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy od Pasterki, która będzie miała miejsce w kościele o godz. 2400. Taca w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. 


5. Msze święte w Boże Narodzenie tradycyjnie jak w każdą niedzielę. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji. Pragniemy również poinformować, że tegoroczne odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą rozpoczniemy 27 grudnia, szczegółowy plan kolędy zostanie podany za tydzień.


6. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz  opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła, a składane za świece niosą pomoc najbardziej bezbronnym ofiarom ubóstwa. Można również ozdoby, kartki świąteczne i obrazki świętych.


7. Drodzy Parafianie 14 stycznia organizujemy kolejny wyjazd na tradycyjne Jasełka do teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Niesamowita gra ponad 150 aktorów, przeplatana kolędami i pastorałkami oraz góralską muzyką. Wyjazd skierowany tak dla dzieci jak i dorosłych. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do Bożego Narodzenia. Zapraszamy, bo warto. Koszt 85 zł. 


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.


9. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Wszystkim życzymy chrześcijańskiego przeżywania ostatnich dni Adwentu oraz pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego – Szczęść Boże!