OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11. 12. 2022 r.

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. 


2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę Bożego wcielenia podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o  godz. 18:00 oprócz soboty. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. 


3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości. 


4. We wtorek, 13 grudnia, przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.


5. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 86. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów wprowadzeniu owczarni Chrystusowej.


6. W najbliższy piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.


7. Za tydzień – czwarta niedziela Adwentu, To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 11:30.


8.  Cały czas istnieje możliwość zakupu w zakrystii świec wigilijnych i opłatków Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła, a składane za świece niosą pomoc najbardziej bezbronnym ofiarom ubóstwa. Można również nabyć lampiony, ozdoby, kartki świąteczne i obrazki świętych.
     
9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.


10.  W tym tygodniu patronujE nam:
    • 13 XII  –  Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica; 
    • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.


11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, a  na czas kolejnego tygodnia Adwentu – Szczęść Boże!