WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM – ŚWIECE CARITAS
Rozpoczynamy kolejną edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom akcji, która na stałe wpisała się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegorocznym hasłem są słowa: Świeca, która tworzy Polską Wigilię. Małe i duże świece z logo Caritas, które zapala się w czasie Wigilii i stawia na świątecznym stole obok dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, są wyrazem naszej pamięci o osobach potrzebujących.
Akcja od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. wyjazd na wakacje, wypoczynek letni, zimowy, posiłki, pobyt w placówkach wsparcia dziennego, a także na  leczenie i rehabilitacje.
W trym roku również 10 gr. z dystrybucji każdej świecy wigilijnej przeznaczone będzie na kompleksowy rozwój placówek dla dzieci w krajach rozwijających się, a konkretnie na:
– budowę przedszkola i szkoły w miejscowości Yaounde (Kamerun)
– dożywianie dzieci w prowincji Misiones (Argentyna) – projekt “Szklanka mleka”
– wsparcie polskich dzieci na Ukrainie, Białorusi i Litwie
– dożywianie dzieci w Wenezueli
Od wielu lat na stołach wigilijnych w naszej parafii nie zabrakło świecy Caritas. Nie było roku, w którym akcja nie byłaby kontynuowana.
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Prawosławnego. Każda świeca daje potrzebującym dzieciom wakacyjny wypoczynek, ciepły posiłek, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji, ale też ratuje w sytuacjach bez wyjścia. Idea świątecznej świecy Caritas rozlewa się również poza granicami naszego kraju. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, to ponad 50 milionów świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki otwartości serc.