OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27. 11. 2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski,  któremu przyświeca hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W czasie mszy św. o godz. 8:00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Opłatki w tym roku można osobiście nabyć w zakrystii oraz od ministrantów, którzy od dzisiejszej niedzieli będą roznosić po domach. Ministranci będą mieli puszki i identyfikatory.

 

2. W pierwszą Niedzielę Adwentu, Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Od poniedziałku Msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 18:00. Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Lampiony, ozdoby i obrazki świętych są do nabycia w zakrystii.

 

3. Po raz XXIX Caritas rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od dzisiaj istnieje możliwość zakupu w zakrystii świec wigilijnych w cenie 7 i 18 zł. Niech środki materialne składane za świece niosą pomoc najbardziej bezbronnym ofiarom ubóstwa.

 

4. Od wtorku o godz. 6:30 Franciszkański Zakon Świeckich i Żywy Różaniec zapraszają do udziału w Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

 

5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. Wieczór Uwielbienia. W I piątek okazja do spowiedzi św.  od godz. 17:30, zapraszamy szczególnie dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9:00.

 

6. W przyszłą niedzielę, drugą Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszach adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8:00.

 

7. Przyszła niedziela to również 4 grudnia i liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, w naszej modlitwie pamiętajmy o górnikach z naszej parafii tych żyjących i tych, którzy już od nas odeszli do Pana oraz w intencji ich rodzin.  

 

8. Radna Rady Miejskiej, pani Monika Pawlik, serdecznie zaprasza mieszkańców na kolejne Czeladzkie Spotkania Medyczne w najbliższy czwartek 1 grudnia o godz. 17:00 w auli Kopalni Kultury w Czeladzi przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie tym razem lekarz specjalista neurolog.

 

9.  W tym tygodniu patronuje nam:
    • 30 XI – św. Andrzej, apostoł, brat św, Piotra, pierwszy uczeń powołany przez Jezusa,
    • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), Jezuita, patron misjonarzy katolickich.

 

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

 

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej, a  na czas rozpoczęcia Adwentu – Szczęść Boże!