OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI Chrystusa KRÓLA 20.11.2022 r.

1. Dzisiaj przypada trzydziesta czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym, a zarazem jest to – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i  Liturgicznej Służby Ołtarza. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami, wyjątkowo w tym dniu o godz. 11:30. Dziękujemy wszystkim, którzy dziś składanymi ofiarami i wpłacanymi na konto bankowe wspierają potrzeby funkcjonowania naszej parafii. Po mszy świętej o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św.   


2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 


3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu. W tym dniu w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o ks. Januszu Greli z racji Jego imienin, wypraszając dar zdrowia oraz potrzebne łaski i dary.


4. We wtorek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem pani organistki oraz wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Po mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego


5. W piątek 25 listopada zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w intencji wszystkich zmarłych i dusz czyśćcowych na godz. 17:30 prowadzoną pod przewodnictwem wspólnoty Żywego Różańca i III Zakonu świeckich św. Franciszka.


6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 10:00, a te osoby, które pragną śpiewać lub grać na instrumentach na godz. 10:30.   


7. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, któremu przyświeca hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W czasie mszy św. o godz. 8:00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Opłatki w tym roku można osobiście nabyć w zakrystii oraz od ministrantów, którzy od przyszłej niedzieli będą roznosić po domach. Ministranci będą mieli puszki i identyfikatory.
       
8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.


9. W tym tygodniu patronują nam:
    • 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.


10. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego i ostatniego tygodnia roku liturgicznego a  na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!