OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy trzydziestą trzecią niedzielę zwykłą w ciągu roku. Żyjemy w czasach ostatecznych. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem. 


2. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomagamy  Kościołowi na Ukrainie. Obchodzimy także VI Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie pani Marii Biletska, która mając zezwolenie naszej sosnowieckiej Kurii  zbiera fundusze na pokrycie kosztów leczenia.


3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 17:30 – Godzinki, a o godz. 18:00 – Nowenna do św. Archaniołów. Po mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 17:45 – Koronka, a o godz. 18:00 – msza św. do św. Józefa.


4. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, zapraszamy w najbliższy piątek, na eucharystię w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. 


5. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 10:00, a te osoby, które pragną śpiewać lub grać na instrumentach na godz. 10:30.   


6. W przyszłą niedzielę, 20 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami, wyjątkowo w tym dniu o godz. 11:30. Po mszy świętej o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św.   


7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
    • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc.                                        


8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.


9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!