Solidarność z Kościołem Prześladowanym
W 2022 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypada na 13 listopada. Tego dnia zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 13 listopada pod hasłem „Uleczyć tęsknotę” w Kościele w Polsce będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i darem serca chcemy wspomóc cierpiących chrześcijan na Ukrainie. Wielu z nich skorzystało z pomocy Polaków w naszej ojczyźnie; wielu po przekroczeniu granicy znalazło bezpieczne schronienie w domach i parafiach. Działalność PKWP nastawiona jest dziś na pomoc tym, którzy pozostali w kraju ogarniętym wojną. Chcemy do nich dotrzeć!
Ich świat rozpadł się w kilka minut. Bomby, wycie syren, zniszczone domy i ulice, konieczność ucieczki. Przyjęliśmy miliony potrzebujących z ogarniętej wojną Ukrainy. Jednak przytłaczająca większość pozostała na miejscu: walczą o każdy dzień, wspierają ojców i synów, którzy są na froncie. Tęsknią za najbliższymi, tęsknią za pokojem i normalnością. Nie bądź obojętny. Pomóż uleczyć ich tęsknotę. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Ukraina. Odwiedź stronę: https://pkwp.org/ukraina

W tym dniu obchodzimy też VI Światowy Dzień Ubogich. Realizując ową pomoc, będziemy gościć w naszej parafii panią Marię Biletska, która będzie zbierała fundusze na pokrycie kosztów leczenia.