OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. Po mszy św. o godz. 8:00 zapraszam  członkinie Żywego Różańca i III Zakonu Św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

2. We wtorek, wyjątkowo Nowenna do św. Archaniołów w czasie porannej eucharystii. W tym dniu kończymy tzw. Oktawę modlitwy za zmarłych  na różańcu o godz. 17:30 i mszy świętej o godz. 18:00. Po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

3. W środę, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. 

 

4. W czwartek msza św. o godz. 18:00, a po niej spotkanie z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

5. W piątek 11 listopada, przypada nasze narodowe święto, 104. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Wspominając czas wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Tego dnia pamiętajmy o wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.

 

6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 10:00, a te osoby, które pragną śpiewać lub grać na instrumentach na godz. 10:30.   

 

7. W przyszłą niedzielę, 13 listopada obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich oraz  XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku pomagamy  Kościołowi na Ukrainie składając ofiary do puszek po każdej mszy św. Realizując zaś pomoc ubogim będziemy mieli okazję wesprzeć panią Marię Biletska, która mając zezwolenie naszej sosnowieckiej Kurii będzie zbierała fundusze na pokrycie kosztów leczenia.

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
    • 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
    • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.                    

 

9. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu październiku:  53 rodzinom naszej parafii  – Bóg zapłać!       

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

 

11.Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!