OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy trzydziestą pierwszą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego (modlitwa po Komunii).


2. W naszej parafii przeżywamy tzw. niedzielę powołaniową. To okazja do wspólnego spotkania się i modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej diecezji. Wspólnota seminaryjna modli się za wszystkich swoich dobroczyńców, a w każdy czwartek w kaplicy seminaryjnej odprawiana jest Msza święta w intencji ofiarodawców i przyjaciół naszego Seminarium. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Międzydiecezjalnego Seminarium w Częstochowie.


3. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 1730. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie, w sposób szczególny dzieciom i młodzieży za czynny udział w tym nabożeństwie. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec w przyszłą niedzielę.


4. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego. 


5. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. W tym dniu procesja na cmentarzu na Piaskach i Msza św. odbędzie się o godz. 1300. W naszym kościele msze św. 1 listopada będą sprawowane jak w każdą niedzielę. 


6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca. Od 1 listopada codziennie do 8 listopada w tzw. Oktawie za zmarłych, będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych na różańcu z wypominkami oktawalnymi o godz. 1730 i Mszy świętej o godz. 1800.


7. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Po mszy św. o godz. 700 procesja do krzyża z wypominkami jednorazowymi. Na mszę św. o godz. 1800, a następnie spotkanie zapraszamy młodzież klas 7 i 8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.


8. W tym tygodniu obchodzimy I  czwartek, piątek i sobotę  miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. Wieczór Uwielbienia. W I piątek okazja do spowiedzi św.  od godz. 1700, zapraszamy szczególnie dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii św. i tych, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca. I sobota miesiąca. z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900 .  


9. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszach adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.    


10. Ministranci naszej parafii jeszcze dzisiaj organizują akcję sprzedaży zniczy z bogatej oferty na groby naszych zmarłych. Całkowity dochód przeznaczony jest na fundusz dla Liturgicznej Służby Ołtarza.


11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka                                     


12. W tym tygodniu patronujE nam:
    • 4 XI – św. Karol Boromeusz, biskup Mediolanu, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła 


13. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!