OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę zwykłą w ciągu roku, która zarazem rozpoczyna ostatni pełny tydzień października – miesiąca różańcowego. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy? 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna  obchody 96  Światowego Dnia Misyjnego, który w tym roku będzie obchodzony pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Dziękując za świadectwo posługi misjonarzy, otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby misji. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu, będziemy modlili się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach,

3. W piątek, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. 

4. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia. W dalszym ciągu można zgłaszać bliskich zmarłych  na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe w zakrystii. Od miesiąca listopada modlitwa wypominkowa za zmarłych będzie miała miejsce w każdą niedzielę przed mszą o godz. 8:00  i  10:00.

5. Za tydzień ostatnia niedziela października. W kościołach i kaplicach,  których nie jest znana data ich poświęcenia obchodzona jest uroczystość rocznicy tego wydarzenia. Nasza parafia za tydzień będzie przeżywała tzw. niedzielę powołaniową. To okazja do wspólnej modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Międzydiecezjalnego Seminarium w Częstochowie.

6. Ministranci naszej parafii tak jak w ubiegłym roku organizują akcję sprzedaży zniczy z bogatej oferty na groby naszych zmarłych. Całkowity dochód przeznaczony jest na fundusz dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

7. Zapraszamy na spotkanie „Kręgu biblijnego” we wtorek o godz. 1900

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

9.Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!