OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
2. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. To również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.
3. We wtorek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia i o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, zapraszam w najbliższy piątek, na eucharystię w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, a po mszy św. ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia.
5. W sobotę, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu przypada też 74. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji, módlmy się o rychłą jego beatyfikację. W tym dniu podczas wieczornej eucharystii będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia zniczy na groby naszych bliskich.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie obchodzony pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. W tym dniu taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
7. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym w najbliższych dniach można zgłaszać w zakrystii wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Od miesiąca listopada modlitwa wypominkowa za zmarłych będzie miała miejsce w każdą niedzielę przed mszą o godz. 800 i 1000.
8. Ministranci naszej parafii tak jak w ubiegłym roku organizują akcję sprzedaży zniczy z bogatej oferty na groby naszych zmarłych. Całkowity dochód przeznaczony jest na fundusz dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.
10. Radna Rady Miejskiej, pani Monika Pawlik, serdecznie zaprasza mieszkańców na spotkanie inaugurujące cykl poświęcony promocji zdrowego stylu życia, które odbędzie się w dniu 20 października o godz. 1700 w auli Kopalni Kultury w Czeladzi, ul. Trznadla 1.
11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
• 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;
12. Matce Bożej Różańcowej i św. Janowi Pawłowi II polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!