OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą ósmą niedzielę zwykłą w ciągu roku. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730. Zachęcamy do udziału w nich każdego, w sposób szczególny dzieci i młodzież z naszej parafii.
3. W czwartek przypada ostatni w tym roku dzień fatimski w naszej parafii. Początek nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1730 modlitwą różańcową, następnie Msza św., a po niej procesja fatimska i Apel Jasnogórski.
4. W piątek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Otoczmy ich naszymi modlitwami. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
5. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XXII Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Blask prawdy”. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800.
7. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym w najbliższych dniach można zgłaszać w zakrystii wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
8. Ministranci naszej parafii tak jak w ubiegłym roku organizują akcję sprzedaży zniczy z bogatej oferty na groby naszych zmarłych. Całkowity dochód przeznaczony jest na fundusz dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że począwszy od 3 października msza poranna w tygodniu ma miejsce o godz. 700, ze względów organizacji pracy duszpasterskiej na parafii.
10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapucyn, założyciel wielu bezhabitowych zgromadzeń zakonnych,
11. Matce Bożej Różańcowej i św. Janowi Pawłowi II polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!