OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Po mszy św. o godz. 8:00 zapraszam członkinie Żywego Różańca i III Zakonu Św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. W pierwszą niedzielę października wychodząc ze świątyni mamy okazję, aby swoimi ofiarami do puszek wesprzeć dzieła Caritas, m.in.: schroniska i noclegownie dla bezdomnych, Dom Matki i Dziecka, Spiżarnie Caritas, rehabilitację i leczenie niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Za złożone dzisiaj ofiary do puszek składamy – Bóg zapłać!
3. Trwa Triduum przed wspomnieniem św. Franciszka w dniach od 1 – 3 października . Na godzinki do św. Franciszka jutro na godz. 6:15 – zapraszają III Zakon św. Franciszka i Żywy Różaniec. Pragniemy zatem poinformować, że począwszy od 3 października msza poranna w tygodniu będzie o godz. 7:00, ze względów organizacji pracy duszpasterskiej na parafii.
4. W środę 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. W tym dniu obchodzimy również 8. rocznicę poświęcenia tej świątyni, ołtarza i tabernakulum. Na mszę św. o godz. 18:00, a następnie spotkanie zapraszamy młodzież klas 7 i 8 przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
5. W piątek z okazji liturgicznego wspomnienia NMP Różańcowej, obchodzimy święto patronalne róż różańcowych. W tym dniu przypada 14 rocznica śmierci ks. biskupa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwie o pierwszym Pasterzu naszej diecezji. Niech dobry Bóg da Mu udział w radościach nieba.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. kolejny Wieczór Uwielbienia. Adoracji Chrystusa Eucharystycznego towarzyszą rozważania, oprawa muzyczna i modlitwa uwielbienia. To dobry czas na chwilę zatrzymania się nad sobą, refleksji, a także na „pobycie” przy kimś, kto zawsze znajdzie dla mnie czas i mnie wysłucha. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00, zapraszamy szczególnie dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii św. i tych, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca.
7. W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Krakowa – Łagiewnik. Gościem specjalnym będzie pani Louise Ward z Kanady – założycielka ruchu margaretek. W tym dniu zapraszamy też ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 10:00, a te osoby, które pragną śpiewać lub grać na instrumentach na godz. 10:30.
8. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 11:30 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św. W czasie eucharystii zostaną poświęcone dla nich różańce.
9. Ministranci naszej parafii tak jak w ubiegłym roku organizują akcję sprzedaży zniczy z bogatej oferty na groby naszych zmarłych. Całkowity dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
10. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu wrześniu: 57 rodzinom naszej parafii – Bóg zapłać!
11. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, i miesięcznik „Różaniec” oraz Gość Niedzielny Extra poświęcony tematyce Bożego Miłosierdzia i jego apostołce św. Faustynie „ w cenie 12 zł.
12. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!