OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. Dobiega końca wrzesień. w Kościele obchodzimy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę.
2. Nasza wspólnota parafialna obchodzi dzisiaj święto patronalne – uroczysty odpust z racji święta Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Podziękowania : Bogu, kapłanom obecnym, pocztom sztandarowym za udział w procesji i asystę liturgiczną: ministrantom, dzieciom, młodzieży, wspólnotom parafialnym, orkiestrze i wszystkim parafianom za wzięcie udziału w tym naszym patronalnym święcie. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 18:00 odprawiamy – Nowennę do św. Archaniołów i modlimy się w podanych intencjach na kartkach, które można umieszczać w skrzynce próśb i podziękowań. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
3. W sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. To szczególny czas umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730. Zachęcam do udziału w nich każdego, w sposób szczególny dzieci i młodzież z naszej parafii.
4. Wraz z październikiem rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela, a w sposób szczególny kleryków naszego seminarium, wśród nich Mateusza Lelickiego.
5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9:00 .
6. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszach adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8:00. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.
8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, założyciel zgromadzenia misjonarzy i sióstr miłosierdzia,
• 28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech;
• 29 IX – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
• 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą;
• 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.
9. Decyzją ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka, po 7 letniej posłudze duszpasterskiej w naszej parafii, ks. dr Antoni Mańka otrzymał nominację na podjęcie pracy duszpasterskiej w parafii św. Andrzeja Ap. w Olkuszu. Ks. Antoniemu z całego serca dziękujemy i życzymy owoców pracy kapłańskiej w srebrnym mieście.
10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!