OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą piątą niedzielę zwykłą w ciągu roku. W sposób szczególny jest ona dzisiaj poświęcona środkom społecznego przekazu. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie, które w dniu dzisiejszym zawierza się opiece św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
 
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na pierwsze organizacyjne spotkanie uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
 
3. Trwa czas Nowenny do św. Patronów naszej parafii – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia dnia parafialnego odpustu Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 1800 na Mszę świętą, a po niej na nabożeństwo do św. Patronów.
 
4. W środę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
 
5. W piątek wspominamy św. Ojca Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją. Z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. W tym dniu wspólnota III Zakonu św. Franciszka będzie przeżywać swój dzień skupienia połączony z nocną adoracją. Początek o godz. 2100, o północy Msza św. i zakończenie w sobotę o 500.
 
6. W przyszłą niedzielę, 25 września będziemy przeżywali PARAFIALNY ODPUST. Sumę o godz. 1130 – poprowadzi i wygłosi Boże słowo ks. Marcin Słodczyk, nasz parafianin, a w Kościele powszechnym będziemy obchodzić 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
 
7. Składam serdeczne podziękowania za pracę na placu kościelnym, przy koszeniu trawy i usunięciu starej bramy wjazdowej panom: Henrykowi, Ryszardowi i Janowi. Dziękuję wszystkim, którzy nie tylko dzisiaj w tę trzecią niedzielę miesiąca, ale w ostatnim czasie złożyli ofiary materialne, czy to w kopertach czy przelewem na konto parafialne z przeznaczeniem na cele funkcjonowania kościoła i plebanii – serdeczne Bóg zapłać!
 
8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta Biblii audio.
 
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień – Szczęść Boże!