OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem. To zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
2. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej Komunii świętej i bierzmowania odbywa się przy parafii. Zachęcamy nowych kandydatów do wstąpienia w szeregi wspólnoty Liturgicznej służby ołtarza oraz do scholki parafialnej dla dziewcząt. Spotkanie powakacyjne w sobotę o godz. 10:00
 
3. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Żywy Różaniec, III zakon świeckich św. Franciszka, Margaretki, schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza , Koło Biblijne – serdecznie zapraszamy!
 
4. W najbliższy czwartek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. W tym dniu w czasie eucharystii o godz. 1800 wspólnota działkowców będzie dziękowała za dary i plony ziemi, przeżywając swoje dożynki.
 
5. W przyszłą niedzielę 11 września z racji rozpoczętego nowego roku katechetycznego rozpoczynamy także przygotowanie do sakramentu I Komunii św. Po Mszy św. o godz. 1130 zapraszam na pierwsze organizacyjne spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujące się w tym roku szkolnym do uroczystości pierwszej Komunii świętej. Pragniemy również zaprosić wszystkie dzieci do uczestniczenia we mszy św. w każdą niedzielę o godz. 1130.
 
6. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu sierpniu 29 rodzinom naszej parafii – serdeczne Bóg zapłać! Również składamy serdeczne podziękowania 3 panom za wykonaną pracę przycięcia krzewów i porządek przy krzyżu misyjnym.
 
7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Po wakacyjnej przerwie dostępny jest kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”, jest także Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, i miesięcznik „Różaniec” oraz kalendarz na 2023 z Gościa Niedzielnego przedstawiający „Rok Pański w malarstwie” w cenie 10 zł.
 
8. Informujemy, że istnieje możliwość zgłaszania intencji mszalnych do końca roku, a od przyszłej niedzieli na nowy 2023 rok.
 
9. Burmistrz Miasta Czeladź serdecznie zaprasza 7 września br. na Festyn Zdrowia, podczas którego mieszkańcy Czeladzi i ich rodziny będą mogli wykonać bezpłatne profilaktyczne badania. Szczegóły na plakacie na tablicy przy branie wjazdowej.
 
10. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów nowego tygodnia na przyjęcie obfitych Bożych łask. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień życzę – Szczęść Boże!