OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą czwartą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Tym samym rozpoczynamy w Kościele w Polsce XII Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 
2. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w nabożeństwie we wtorek. Początek nabożeństwa o godz. 1800 – Msza św., a po niej modlitwa różańcowa. Następnie procesja ze świecami oraz Apel Maryjny. Matce Pana polecajmy w tym dniu sprawę wychowania do wiary i rozeznawania powołania dla ludzi młodych.
 
3. W najbliższą środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział w nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 1730, które będzie odprawione w intencji walczącej Ukrainy o wolność i niepodległość dla ofiar rosyjskiej agresji z racji Dnia Modlitw za Ukrainę, a po niej we Mszy Świętej. Natomiast w kolejny dzień, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.
 
4. W najbliższy piątek rozpoczynamy w naszej parafii czas nowenny przed uroczystością odpustową przez udział we Mszy wotywnej o św. Archaniołach i nabożeństwie do świętych patronów.
 
5. W sobotę 17 września, w kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
 
6. W przyszłą niedzielę, 18 września, przypada też święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. W tym dniu po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.
 
7. Zaproszenie na Marsz dla Życia i Rodziny ( Komunikat ks. Biskupa ).
 
8. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, i miesięcznik „Różaniec” oraz kalendarz na 2023 z Gościa Niedzielnego przedstawiający „Rok Pański w malarstwie” w cenie 10 zł.
 
9. Informujemy, że istnieje możliwość zgłaszania intencji mszalnych na nowy 2023 rok.
 
10. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!